OP Ryhmän OP Media on tarkoitettu Osuuspankkien asiakkaille. Digimedia käsittelee artikkeleissaan rahaan, kotiin ja yrityselämään liittyviä teemoja ja jakaa vinkkejä arkeen, elämän käännekohtiin ja talouspulmiin.
Auto- ja kuljetusalan Työntekijäliitto AKT:n AKT-lehti on auto- ja kuljetusalalla työskentelevien ammattilehti. Se kertoo jutuissaan työelämään, lainsäädäntöön ja alan ilmiöihin liittyvistä aiheista. Lehti ilmestyy kahdeksan kertaa vuodessa.
Akavan sairaanhoitajien ja Taja ry:n (Terveystieteiden ammatilliset johtajat ja asiantuntijat) järjestölehti Pro terveys käsittelee terveyteen, hyvinvointiin ja sairaudenhoitoon liittyviä teemoja. Lehti ilmestyy neljä kertaa vuodessa.
Aikakausmedialla on 230 julkaisija- ja kustantajajäsentä, jotka julkaisevat yhteensä 450 painettua ja digitaalista aikakausmediaa Suomessa. Jäsenistössä ovat edustettuina yleisö-, ammatti- ja järjestömediat sekä asiakasmediat.